Pittsburgh – NY Rangers 7:2 (kon.) | Washington – Florida 2:3 (po pr.) | Nashville – Colorado 3:5 (kon.)
Dallas – Calgary 1:4 (kon.)
Washington Capitals
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2
Florida Panthers
cz Utorok 10.05.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 64:57
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 63:52

Česká a slovenská stopa v utkání

Radko Gudas (FLA) – 0+0, 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:53
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 4, čas na ledě 20:58

1. Sam Reinhart (FLA) – 1+0
    2. Sergej Bobrovskij (FLA) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 63:52
    3. Ilja Samsonov (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 64:57 (04:09:59)

Dvakrát v zápase vedli domácí, ale Florida vždy dokázala odpovědět. Hostující celek v zápase nevedl ani jednu vteřinu a nakonec bere dost možná klíčový zápas série. Florida vyhrála v prodloužení, rozhodl Carter Verhaeghe.

64:57 Carter VERHAEGHE - 2:3

64:57
    Florida právě vstřelila branku!
    Je konec, je hotovo. Odražený kotouč do branky poslal CARTER VERHAEGHE. Platnost branky následně potvrdilo také video. Florida vyhrává tento čtvrtý zápas série, a tak srovnává stav na 2:2 na zápasy. Asistence: Sam Bennett a Aaron Ekblad.

64:00
    Aktivnější v prodloužení je domácí celek, který se snadněji dostává do zakončení.

63:27
    Jevgenij Kuzněcov ani John Carlson nedokázali z dobré pozice vypálit, obrana Floridy byla pozorná.

63:02
    Špatná rozehrávka Floridy znamená zakázané uvolnění, bude se vhazovat.

62:30
    Domácí rozehrávají od své branky, dostali se do útočného pásma, ale ke střele se nedostali.

61:43
    Radko Gudas se výborně dokázal vrátit a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

61:35
    Domácí se pokoušeli o rychlé přenesení hry, ale píská se ofsajd, buly ve středním pásmu.

61:08
    Sledujeme hodně opatrnou hru v prodloužení, ani jeden celek nechce chybovat.

60:44
    Sam Bennett měl dobrou šanci, vybruslil si před branku, ale puk poslal vedle.

60:17
    Hosté se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale neprosadili se.

60:01
    Utkání pokračuje prodloužením.

60:01

Poprvé v této sérii uvidíme prodloužení. Dvakrát vedl v tomto zápase domácí celek, ale vždy dokázali hosté najít odpověď. Následovat bude přestávka, a pak uvidíme prodloužení.

60:00

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, puk mají domácí pod kontrolou.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 8. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Kuzněcov (Ovečkin, Oshie) – 15. Verhaeghe (Ekblad), 58. Reinhart (Huberdeau, Barkov), 65. Verhaeghe (Bennett, Ekblad)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), Orlov, Jensen, van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – M. Johansson, Bäckström (A), Mantha – McMichael, Eller, Sheary – Larsson, Dowd, Hathaway.
    Tréner: Peter Laviolette

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Chiarot, Ekblad, Forsling, Weegar, Gudas, Montour – Marchment, Barkov (C), Giroux – Verhaeghe, Bennett, Huberdeau (A) – Duclair, Lundell, Reinhart – Acciari, Luostarinen, Hörnqvist (A).
    Tréner: Andrew Brunette

Rozhodca: Kozari, Rehman – Barton, Daisy

Diváci: 18 573