Ružomberok – Sereď 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Žilina 2:2 (kon.) | Trnava – Dunajská Streda 1:0 (kon.)
Pohronie – Senica 1:0 (kon.) | L. Mikuláš – Zlaté Moravce 0:2 (kon.) | Trenčín – Michalovce 2:2 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
1:0 (1:0)
FK Senica
Sobota 21.05.2022, 17:00Niké liga • 10. kolo

Pohronie sa lúči s Fortuna ligou víťazstvom 1:0 nad Senicou, ktoré zariadil Lačný. Domáci mohli skórovať viackrát, ale zahodili množstvo gólových príležitostí proti Senice, ktorá hrala s dorastencami v základnej zostave. Senica tak neskórovala ani v piatom ligovom zápase za sebou, sezónu ukončila prehrou s posledným mužstvom a ktovie aký osud ju čaká, či sa vôbec predstaví v nasledujúcej sezóne. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty! (18:51:59)

90+1

90+1
    Iba jedna nadstavená minúta, ktorá už na víťazsve Pohronia nič nezmení.

90
    Blahút opäť predviedol peknú samostatnú akciu, ale do jeho prudkej strely vletel Stachovič.

88
    K hlavičke sa dostal na opačnej strane Mihal, ale bol proti presile, takže jeho pokus bol viac menej bez šance.

87
    Ani teraz to domácim nevyšlo, Hašek poslal prízemný center, ktorý bol jemne tečovaný a na zadnej tyči už na loptu sklzom nedosiahol Blahút.

85
    Striedanie v tíme FK Senica:
    z ihriska odchádza Norbért Hegyi, prichádza Adam Keznikl.

84
    Na opačnej strane ojedinelá šanca pre Senicu, keď Hegyi hlavičkoval v šestnástke, ale mieril iba do rukavíc Le Gianga.

83
    Príležitosť aj pre Blahúta, ktorý strieľal asi z hranice jedenástky, ale jeho zakončenie bolo nekvalitné a letelo vysoko nad.

82
    Rýchla akcia Pohronia, ktorá skončila iba zblokovaným zakončením Šmatláka.

80
    Senica sa dostala na útočnú polovicu, lenže autové vhadzovanie neznamená žiadne nebezpečie pre domácu obranu.

79
    Útočný faul na Štrbu, takže Senica sa opäť musí stiahnuť na vlastnú polovicu a brániť postup domácich.

78
    Prachar dostal loptu do šestnástky na Hašeka, ale jeho prihrávka už bola zblokovaná na rohový kop, po ktorom nepresne mieril Ožvolda.

76
    Výborná individuálna akcia Blahúta, ale v jej závere nedokázal prestreliť dvoch protihráčov.

74
    Asi najväčšia príležitosť Pohronia v druhom polčase, keď Sandal posielal prízemný center pred bránu hostí, ale ten bol na poslednú chvíľu pred Hašekom odvrátený.

73
    Nedovolený zákrok domácich v strede poľa, preto Senica zostáva pri lopte.

71
    Hostia aspoň v posledných minútach pôsobia trochu ofenzívne, ale ich postup dopredu zastavil ofsajd Hegyiho.

70
    Vstupujeme do záverečných dvadsiatich minút a zatiaľ sa zdá, že Pohronie sa rozlúči s Fortuna ligou víťazne.

69
    Najväčšia príležitosť pre hostí, keď sa center dostal k Surovému do šestnástky, ale jeho strelu stlmil domáci obranca a Le Giang už nemal problém.

Filip Kosnáč

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Senica. Viac informácií tu.

Góly: 2. Lačný (Steinhübel)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 13:4. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 14:5.
    FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Le Giang – Šimčák (46. Štrba), Klabník (46. Kokovas), Pajer, Sanneh (61. Hašek), Bangala – Ožvolda, Steinhübel (C) (46. Šmatlák), Blahút, Sandal – Lačný (46. Prachar).
    Náhradníci: Fofana, Chrien, Kapor.

Tréner: Lérant P.

FK Senica: Odráška – Stachovič, Mašulovič, Mihal, Jurka – Duda, Škodáček – Halcin, Totka (C), Surový – Hegyi.
    Náhradníci: Čermák I – Halabrín, Kudláč, Koprna, Vrablic.

Tréner: Pecha J.