Lotyšsko – Kanada 2:5 (kon.) | Nemecko – Rakúsko 4:2 (kon.) | Fínsko – Česko 4:3 (2:1 po s.n.)
Nemecko
4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Rakúsko
Štvrtok 11.08.2022, 04:00Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

Máme za sebou zápas Nemecka proti Rakúsku. Nemci ho zvládli a zvíťazili 4:2. Treba povedať, že zaslúžene. Boli lepším tímom po celých 60 minút. Ja sa na teraz s vami lúčim a prajem pekný deň.

Štatistika

Strely na bránu 44:17
    Vylúčenia 4:5
    Využitie presiloviek 2:1
    Vhadzovania 31:19 (06:42:14)

59:05
    Blank sa natlačil pre Warenschnitza, ale prekonať ho nedokázal.

58:00
    Začali posledné dve minuty tretej tretiny.

56:33
    Rakúšania sa v pohode bránia. Nemci sa už nikam neponáhľajú.

55:46
    Vylúčenie v tíme Rakúska. Peeters dostáva 2 minúty za hákovanie.

55:11
    Samanski bojuje v rohu klziska a puk s Urbankom a získava tak dôležité sekundy.

54:13
    Thaler nahodil puk na Bugla, ten prerušil hru a tak Rakúšania získavajú pásmo.

52:32
    Aktuálny pomer striel na bránu je 40:15

52:14
    Bugl prerušil hru. Rakúsko sa snaži čo najskôe znížiť a je teraz aktívnejšie ako Nemecko.

51:21
    Rakúšania zovreli súpera v pásme. Neujala sa tvrda strela Urbanka a ani tečovaný pokus Necesaneho.

50:13
    Vylúčenie v tíme Nemecka. Munzenberger dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

50:01
    Komerčná prestávka.

49:04
    Peeters mohol znížiť stav zápasu, ale Bugl mal lapačku pripravenú.

48:22
    Vylúčenie v tíme Nemecka. Maciej Rutkowski dostáva 2 minuty za sekanie.

48:01
    Rakúšania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

47:44
    Nemci sú usadení v pásme a kombinujú.

46:22
    Po prerušení hry následuje komerčná prestávka.

46:08
    Nemci môžu v tejto preslivke definitívne zlomiť odpor Rakúšanov.

Lissko

Góly a asistencie: 8. Eham (Blank, Dziambor), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)

Nemecko: Bugl (Lunemann) – Szuber (A), Münzenberger (C), Glötzl (A), Klein, Geibel, Dziambor, Elten – Leonhardt, Eham, Blank – Samanski, Volek, Schweiger – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.
    Tréner: T. Abstreiter

Rakúsko: Wraneschitz (Sommer) – Sablattnig, Urbanek, Reinbacher, Tialler, Hörl, Necesany, Lindner, Preiml – Wallner (C), Lackner, Maier – Peeters (A), Thaler (A), Scherzer – Auer, van Ee, Dobnig – Geifes, Kramer, Wernicke.
    Tréner: P. Pinter

Rozhodca: Kika A. (Cze) – Kova J. (Fin)