Salzburg – D. Záhreb 1:0 (kon.) | Lipsko – Celtic 3:1 (kon.) | Chelsea – AC Miláno 3:0 (kon.)
Real Madrid – Doneck 2:1 (kon.) | Manchester City – Kodaň 5:0 (kon.) | Sevilla – Dortmund 1:4 (kon.)
Juventus – Haifa 3:1 (kon.) | Benfica – Paríž 1:1 (kon.)
Chelsea FC
3:0 (1:0)
AC Miláno
cz Streda 05.10.2022, 21:00 • Stamford Bridge, Londýn • Liga majstrov • Skupina E

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:14. (22:57:31)

Fotbalisté Chelsea se dočkali první výhry v tomto ročníku Ligy mistrů, když porážejí AC Milán hladce 3:0. Domácí vedli už po prvním poločase díky brance Fofany, pak zápas zlomili na přelomu hodiny hry, kdy v rozmezí pěti minut přidali dvě branky a zápas tím de facto skončil, neboť pak už se jen dohrával bez jakéhokoliv náznaku šance na obou stranách.

90+2

90+1
    Po velmi dlouhé době jsme viděli nějaký střelecký pokus, Destův centr Origi zády k brance prodloužil hlavou vysoko nad branku.

90
    Rozhodčí Makkelie oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

88
    Chilwell dostal od Havertze přihrávku na paty, pak sice stačil na chvíli udržet míč ve hřišti, ovšem zpracoval jej jen pro Desta, jenž odkopem o Havertze vybojoval autové vhazování.

86
    Ne tedy, že by tři střelecké pokusy Chelsea ve druhém poločase byly nějak nadprůměrné, i to ale stačilo domácím ke dvěma střeleckým úspěchům, mimořádná efektivita v tomto dějství.

85
    Na střelecké pokusy je to 10:2. Připomínám, že obě hostující pocházejí z jedné akce v samém závěru prvního poločasu, jinak fotbalisté italského mistra ani nevystřelili.

83
    Rohový kop dopadl tristně, neboť Tonali rozehrál nakrátko na Díaze, ten přihrál do středu hřiště a blíže k pokutovému území už se hosté nedostali.

82
    Další dlouhý nákop Kalulua James prodloužil za brankovou čáru, následovat bude rohový kop pro „rossoneri“.

80
    Tonaliho nákop si pohlídal Chalobah, pak to podobně zkusili i domácí, včas ale ze své branky vyběhl Tatarusanu a hlavou odehrál míč před číhajícím Havertzem.

79
    Za rozhodnutého stavu a po mnoha střídáních zápasu trochu chybí náboj, oba týmy se teď utápí v rozehrávkách na vlastní polovině bez jakéhokoliv nápadu.

77
    Jorginhovi je ve středu hřiště pískán faul na Brahima Díaze, ten v Anglii vyrůstal, ovšem v barvách Manchesteru City.

75
    Odkop Tatarusana rukou zablokoval Gallegher, rumunský brankář se ujme rozehrávky ze země.

75
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Armando Broja.

74
    ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Kai Havertz.

73
    Trenér Pioli poslal do hry všechny alespoň trochu zkušené hráče do pole, které měl v prořídlém kádru na lavičce, tam už mu kromě náhradních brankářů zbyli jen naprostí mladíci Coubis a Gala.