Lipany – Ružomberok 0:5 (kon.)
ŠK Odeva Lipany
0:5 (0:4)
MFK Ružomberok
Utorok 02.04.2024, 16:00 • Štadión ŠK Odeva Lipany, Lipany • Slovenský pohár - Slovnaft cup • Semifinále

Futbalisti Ružomberka zvíťazili v úvodnom semifinále Slovnaft Cupu na trávniku Lipian výsledkom 5:0. Kľúčový moment duelu prišiel v 6.minúte, keď dostal po faule na prenikajúceho Gereca červenú kartu domáci brankár Bartoš. Hostia následne suverénne potvrdili rolu favorita, už v prvom polčase sa presadili štyrikrát, po prestávke zavŕšil konečné skóre Gerec, ktorý dnes zaznamenal štyri góly. Odveta v Ružomberku, ktorá je na programe o dva týždne (teda 16. apríla),by tak mala byť už len formalitou.
    To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa. (17:53:42)

90+1

90
    V druhom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

90
    Práve Tináth, ktorý pred chvíľou strieľal, avizuje problémy s rukou a aktuálne musí byť ošetrovaný.

89
    Striedajúci Tináth skúsil šťastie z vyše 20 metrov, bránku Ťapaja síce minul, ale vyslúžil si potlesk domácich tribún.

88
    Jackuliak s dravým pressingom pri Jackovej rozohrávke, napokon si dal skúsený lipiansky stopér pozor na stratu lopty v nebezpečnom priestore.

87
    Tučný chcel z priameho kopu ľavačkou obstreliť múr, loptu ale poslal vysoko nad lipiansku bránku.

86
    Štandardka pre hostí po faule Kovalčíka na Domonkosa.

85
    Po rohovom kope z ľavej strany hlavičkoval pri prednej žrdi neobsadený Jackuliak, bránku Šupku ale minul.

84
    Aktivita Lavrinčíka v šestnástke, striedajúci hráč hostí sa predieral po ľavej strane a napokon vybojoval už desiaty rohový kop pre hostí.

82
    Domonkos skúšal šťastie strelou po zemi, avšak bránku spoza šestnástky minul.

81
    Zsigmund si chrbtom od bránky postrážil nabiehajúceho Vranka, od ktorého si navyše vypýtal taktický faul.

80
    Po Kotulovom centri z pravej strany boli domáci stopéri vo vzduchu dôrazní a nedovolili Liptákom gólovú šancu.

79
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany:
    z ihriska odchádza Marcel Vysočan, prichádza Vranko.

77
    Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Chobot).

76
    Tučný prenikol do šestnástky, no jeho finálna prihrávka z ľavej strany pred bránku presná nebola.

75
    Micherdov nákop nebol presný a k lopte sa dostal Ťapaj.

74
    Hosťom sa črtala nebezpečná akcia, ale Jackuliakovu aktivitu pred šestnástkou ukončil ofsajdový verdikt.

72
    Aktuálne prebieha pomerne hluchá fáza, v ktorej sa ani jedno mužstvo nehrnie do útoky, čo je vzhľadom na stav pochopiteľné.