Poprad – Nitra 3:4 (kon.) | Michalovce – Zvolen 3:1 (kon.)
HK Poprad
3:4 (3:0, 0:0, 0:4) Stav série: 2:3
HK Nitra
Streda 27.03.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Poprad • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

57:15
    Oliver Turan hral proti Sebastiánovi Čederlemu nedovolene, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty. Hosťujúci útočník ešte stihol aj zakončiť, s úspechom sa ale nestretol. Nitra si však vybojovala presilovku.

36:23
    Rozhodcovia vylúčili na dve minúty Ryana Dmowskeho z dôvodu napadnutia oblasti hlavy alebo krku.

30:39
    Presilovku si vypýtali aj domáci hráči, nedovoleným bránením v hre sa previnil aj hosťujúci defenzívny zadák Marko Stacha. Vylúčený bol taktiež na dve minúty.

28:03
    Nitra si vybojovala presilovú hru, za nedovolené bránenie v hre bol na dve minúty vylúčený domáci obranca Ben Betker.

18:17
    V pokojnejšom duchu mohli Nitrania dohrať aspoň záver prvej časti hry, Peter Bjalončík sa mimo puku prezentoval krosčekom. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.

14:39
    Ďalší trest, tentokrát podrazenie. Previnil sa hosťujúci útočník Samuel Buček.

14:13
    Popradská presilovka sa skrátila, na dve minúty bol za hrubosť vylúčený Ryan Dmowski.

11:39
    Róbert Bačo bol dokopy vylúčený na sedem minút, v stretnutí zároveň dohral. Dvojminútový a päťminútový trest vyfasoval za vrazenie na mantinel, plných sedem minút si odišiel odpykať Tomáš Pobežal.

10:27
    Ryan Dmowski sa previnil krosčekom, Filip Bajtek zasa nedovoleným bránením. Rozhodcovia oboch hráčov vylúčili na dve minúty. Počet korčuliarov na ľadovej ploche sa nezmenil.

Matej Valkár

Góly a asistencie: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa)

HK Poprad: Belányi (Valluš) – Betker, Cardwell, Svedberg, Brincko, J. Brejčák, D. Brejčák (C), Turan – Dmowski (A), Coulter, Kukuča – Záborský (A), Bjalončík, Bates – Peresunko, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár
    Tréner: Todd Bjorkstrand

HK Nitra: Kašík (21. Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček (A), Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Baluška, Goga – Kacej, Gegáň – Mihálik

Diváci: 3 377