Olympiakos – Fenerbahce 3:2 (kon.) | Plzeň – Fiorentina 0:0 (kon.) | Brugge – Solún 1:0 (kon.)
Aston Villa – Lille 2:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
0:0 (0:0)
ACF Fiorentina
cz Štvrtok 11.04.2024, 18:45 • Doosan Arena, Plzeň • Európska konferenčná liga • Štvrťfinále

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u odvetného zápasu přímo z Itálie se opět budu těšit, na shledanou. (20:42:01)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:8.

Slavit může i český fotbal jelikož, tato remíza posouvá mistra české ligy sezóny 2024/25 přímo do základní skupiny ligy mistrů.

Plzeňští hráči v prvním zápase čtvrtfinále Evropské konferenční ligy uhráli bezbrankovou remízu s italskou Fiorentinou, čímž je i odveta nadále plně otevřená. Plzeň potvrdila, že v Evropě nedostává branky. Fiorentina si ovšem ani velké šance nevytvořila, tu největší měl již v prvním poločase Matěj Vydra.

90+7

90+6
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Jan Paluska.

90+5
    Cristiano Biraghi rozehrál rohový kop centrem do vápna, i tuhle těžkou zkoušku domácí zvládli.

90+5
    Jan Kliment se hned zapojil do akce, avšak rohový kop pro své barvy nevybojoval.

90+4
    ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jan Kliment.

90+3
    Tomáš Chorý si nyní šel až moc okatě pro faul, nakonec je za tom sám odměněn žlutou kartou.

90+2
    Tomáš Chorý sklepl balon na rozběhnutého Pavla Šulce, ten se nicméně přes Nikola Milenkoviće do střelecké pozice nedostal.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase nad rámec normální hrací doby šest minut.

90
    Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Jonathan Ikoné).

89
    Pomalu se nám blíží závěr normální hrací doby a v sektoru hostujících fanoušků už to opět hoří.

88
    Lukáš Červ byl sražen na zemi, což nenechalo chladným Miroslava Koubka, faul se přesto neodpískal.

87
    Cristiano Biraghi ase rozběhl na levé straně, řekl si o míč do vápna, kam ho také dostal, jenomže na hrací ploše ho již nestihl. Martin Jedlička následně s odkopem vůbec nepospíchá.

86
    Tomáš Chorý se nyní vztekal na Traorého, jelikož mu nedal přesnější přihrávku, takto se míč opět vrátil ke kopačkám Fiorentiny.

84
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Jonathan Ikoné.

83
    Hosté chtěli vyslat do vápna centr z pravé strany, nicméně opět skvěle zasáhl Cadu, který míč zablokoval do bezpečných vod.

Jakub Štěrba

Góly:

Karty:   16. Cadu (PLZ), 72. Řezník (PLZ), 90+3. Chorý (PLZ) – 90. Ikoné (FIO)

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Řezník (90+6. Paluska), Červ, Kalvach, Cadu – Šulc – Chorý (90+4. Kliment), Vydra (62. I. Traoré).
    Náhradníci: Tvrdoň – Deml, Doubek, Lörincz.

Tréner: Miroslav Koubek.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, L. Martínez, Biraghi (C) – Arthur (79. López), Mandragora, Beltrán (70. Barák) – González (84. Ikoné), Belotti (70. Nzola), Sottil (79. Kouamé).
    Náhradníci: Christensen – Ranieri, Infantino, Faraoni, A. Duncan, Kayode, Parisi.

Tréner: Vincenzo Italiano.

Rozhodca: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (všichni IZR)

Diváci: 11 470
    Štvrtok 18.04.2024
    Fiorentina - Plzeň 2:0

Góly: 92. González, 108. Biraghi (Ikoné)

Karty:   36. Ranieri (FIO) – 36. Chorý (PLZ), 74. Řezník (PLZ)   67. Cadu (PLZ)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 12:0. Rohy: 19:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:18.