Boston – Toronto 2:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 3:4 (kon.)
Edmonton – LA Kings 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:3 (0:2, 1:1, 4:0) Stav série: 2:0
New York Islanders
cz Utorok 23.04.2024, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL • Štvrťfinále V. konferencie

3. Sebastian Aho (FIN) 1+1 (04:50:21)

Je tu konec utkání mezi Carolinou Hurricanes a New York Islanders. Carolina si připisuje druhou výhru v sérii, ač se po celou dobu utkání vyvíjelo lépe pro Islanders, kteří vedli i 3:0, ovšem do konce druhé třetiny bylo sníženo na 1:3 a ve třetí třetině se v závěrečné desetiminutovce děly divy! Nejprve snížil na 2:3 Seth Jarvis, poté srovnával ve hře bez brankáře v 58. minutě Sebastian Aho, hned 10 vteřin poté využil Jordan Martinook lehké nekoncentrovanosti Varlamova a otočil stav utkání na 4:3. Závěrečnou pátou branku domácích přidal v poslední minutě do prázdné branky Guentzel a Carolina tak pojede do New Yorku s náskokem dvou zápasů v sérii. S pohledem na statistiky utkání se s vámi rozloučím a budu se na vás těšit u další hokejové bitvy, do té doby na počtenou!

59:52
    Carolina mohla ještě navýšit na 6:3 po šanci Chatfielda, kterého však Varlamov vychytal a skóre se nemění.
    59:04 Jake GUENTZEL - 5:3

59:04
    Carolina právě vstřelila branku!
    Islanders šli do risku do hry bez brankáře a gólem do prázdné branky pojišťuje JAKE GUENTZEL výhru Caroliny a druhý získaný bod v sérii! Neskutečná otočka v posledních deseti minutách.
    57:54 Jordan MARTINOOK - 4:3

57:54
    A senzace je na světě! JORDAN MARTINOOK si všimnul, že Varlamov ne úplně dává pozor, na zadním mantinelu vybojoval puk a dopravil jej do nehlídané části branky! Carolina vede 4:3 a během deseti sekund otáčí stav zápasu.
    57:45 Sebastian AHO - 3:3

57:45
    Carolina srovnává! Svečnikov vypálil od levého kruhu a SEBASTIAN AHO čekal na zadní tyči, kde skvěle zavíral a dorážel střelu Svečnikova. Je tedy srovnáno a čekají nás zajímavé minuty.

57:32
    Puk v ochranné síti, vhazování před Varlamovem.

57:11
    Domácí se pokusí hrát bez brankáře, uvidíme, jestli jim tato taktika pomůže.

57:10
    Oddechový čas pro tým Carolina Hurricanes.

57:10
    I další Burnsovu střelu Varlamov vyráží a drží svůj tým.

56:43
    Icing Caroliny. Hra se vrací před branku domácích.

55:53
    Jack Drury objížděl zezadu branku Varlamova, ovšem ruský brankář si situaci pohlídal a nenechal si puk procpat na přední tyč.

55:46
    Icing Islanders a Hurricanes míří do útočného pásma.

55:40
    Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

54:55
    Dělovka Burnse od modré byla zpacifikována Varlamovem, ale Carolina stále zůstává u puku a útočí.

Josef Ján Horký

Góly a asistencie: 34. Teräväinen (Guentzel, Jarvis), 51. Jarvis (J. Staal, Skjei), 58. S. Aho II (Svečnikov, Jarvis), 58. Martinook (Drury), 60. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov) – 17. Palmieri (Reilly, Nelson), 20. Horvat (Barzal, Cizikas), 24. Lee (Pageau, Engvall)

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
    Tréner: Rod Brind'Amour

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Tréner: Patrick Roy

Rozhodca: Jon McIsaac, Francois St-Laurent, Thomas John Luxmore – Julien Fournier, Jesse Marquis, Bryan Pancich