Nashville – Vancouver 3:4 (po pr.) | Washington – NY Rangers 2:4 (kon.) | LA Kings – Edmonton 0:1 (kon.)
Los Angeles Kings
0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Stav série: 1:3
Edmonton Oilers
cz Pondelok 29.04.2024, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

2. Stuart Skinner (EDM) 33 zákroků
    3. David Rittich (LAK) 12 zákroků (07:18:20)

Los Angeles sice dokázalo ubránit hlavní hrozby ze strany Edmontonu, ale nakonec to domácím zkrátka nestačilo! Zápas rozhodla jediná branka, kterou ve 32. minutě vstřelil Evan Bouchard v přesilovce, díky čemuž Edmonton vítězí 1:0! Lví podíl na vítězství má Stuart Skinner, který vychytal 33 střel soupeře a připsal si svou první nulu v play-off v kariéře.

Edmonton se po dvou zápasech na ledě Kings ujal vedení 3:1 v sérii prvního kola Západní konference a v noci na čtvrtek bude moci před vlastním publikem vybojovat postup do dalšího kola.

59:51
    Skinner zachytil odražený puk po zblokované Fialově střele a přerušuje hru.

59:42
    Hosté vytlačili hru do středního pásma! Kings mají ještě čas na jeden útok.

59:25
    Fiala byl zpoza kruhů zblokovaný.

59:10
    Kings musí hledat cestu zpět do útočného pásma, Oilers vytlačili puk mimo svou třetinu.

58:39
    Oddechový čas pro tým Los Angeles Kings.

58:39
    Zakázané uvolnění Edmontonu. Bude se tedy vhazovat před Skinnerem.

58:35
    Rittich vyrazil na střídačku!

58:25
    Čas se rychle krátí. Kings mají puk za vlastní brankou.

58:03
    Situace se opakuje. Edmonton tím zatím nedovolil soupeři odvolat brankáře.

57:30
    Opět obloučkem vyhazují hosté puk ze svého pásma. Nic neriskují, snaží se hrát na jistotu.

56:57
    Oilers odrazili další dva útoky soupeře. Dobře brání vlastní modrou čáru.

56:22
    Hyman jen nahodil do útočného pásma a přenechává puk soupeři. Kings se formují k další akci.

55:49
    Icing domácích, vhazovat se bude před Rittichem.

55:41
    McDavid se dostal k ojedinělé střele z pravého kruhu, Rittich zapisuje dvanáctý zákrok.