Nórsko – Kazachstan 6:5 (3:2 po s.n.) | USA – Švajčiarsko 4:0 (kon.) | Česko – Slovensko sk 2:3 (kon.)
Fínsko – Švédsko 1:2 (kon.) | Kanada – Lotyšsko 4:0 (kon.)
USA
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Švajčiarsko
cz Štvrtok 02.05.2024, 11:00 • Metro Arena, Espoo • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Střely na branku – 35:17 (12:7, 16:6, 7:4) (13:28:53)

Hokejisté USA nedopustili překvapení a v úvodním čtvrtfinále přehráli Švýcarsko 4:0. Houževnatí Švýcaři drželi bezgólový stav až do 28. minuty, kdy při hře 4 na 4 otevřel skóre James Hagens. Švýcaři poté neproměnili ani téměř minutovou přesilovku 5 na 3 a před druhou přestávkou se duel zlomil definitivně. Nejprve se prosadil Christian Humphreys a na 3:0 zvýšil kapitán Brodie Ziemer. Ve třetí části se už favorizované Spojené státy nikam nehnaly. V 51. minutě ale přeci jen ještě dočkaly jednoho gólu, o který se postaral důrazným průnikem do brankoviště James Hagens. Ten s bilancí dvou gólů a asistence potvrdil postavení nejproduktivnějšího hráče turnaje.

Vyhlášeni byli nejlepší hráči zápasu z každého týmu. Za Švýcarsko si přijel pro cenu Loris Wey. Na straně USA byl oceněn brankář Nicholas Kempf, který pochytal všech 17 střel soupeře.

59:37
    Loris Wey přenesl hru na pravý kruh, odkud přišla střela. Tu však pokryl brankáře Kempf.

59:01
    Mischa Geisser se snažil dostat puk před branku, kde byl osamocený Jamiro Reber. Bránící Američan však ztečoval kotouč do hlediště.

58:32
    Daniil Ustinkov se snažil obejít Kamila Bednarika, který mu tam nechal koleno. Ještě tedy švýcarská přesilovka.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem přikryl Kirsch puk a přerušil hru.

57:46
    Nyní už se hraje hlavně o čisté konto pro brankáře Nicka Kempfa. Švýcaři by se naopak ještě mohli pokusit o čestný úspěch.

56:42
    Po ráně Logana Henslera od modré čáry zasáhl Kirsch. Ten dokázal puk přikrýt před dotírajícími Američany.

55:20
    Střelecký pokus švýcarského obránce Basileho Sansonnense od modré čáry byl zablokován obranou.

54:47
    Kevin Haas nedokázal pro Švýcary udržet útočné pásmo. Puk mu unikl za modrou čáru.

54:18
    Utkání se už spíše dohrává. Hráči USA již rozhodli po svém postupu do semifinále.

52:44
    Zakázané uvolnění Švýcarska.

52:06
    Cole Hutson vystřelil z mezikruží a dobrý zákrok si připsal Kirsch.

51:56
    Lucas Van Vliet orazítkoval z levého kruhu horní tyčku branky Švýcarska!

51:41
    Kempf svým zákrokem proti střele jednoho ze Švýcarů přerušil hru. Čas na reklamní přestávku.

50:58
    James Hagens má na kontě už 19 kanadských bodů (9+10) a útočí i na historické rekordy šampionátu do 18 let.
    50:27 James HAGENS - 4:0

Martin Augustin

Góly a asistencie: 28. Hagens (Ziemer), 36. Humphreys, 39. Ziemer (Hagens), 51. Hagens

USA: Kempf (Parsons) – Hutson, Emery, Skahan, Hensler, Laurila, Rheaume-Mullen, Whipple – Stiga (A), Hagens, Ziemer (C) – Eiserman, Bednarik, Plante (A) – Connelly, Humphreys, Mooney – McMorrow, Baker, Vansaghi – Van Vliet.
    Tréner: Nick Fohr

Švajčiarsko: Kirsch (Lachat) – Sansonnens, Meier, Blessing, Ustinkov, Johnson, Geisser (A), Kurt – Antenen (A), Wey, Körbler – Ponzetto, Reber, Weber – Bosson (C), Tarchini, Cattin – Borradori, Mottard, Haas – Wehrli.
    Tréner: Patrick Schöb

Rozhodca: Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Jedlička (SVK), Puff (AUT)