Toronto – Boston 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 3:3
Boston Bruins
cz Piatok 03.05.2024, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL • Štvrťfinále V. konferencie

2. William Nylander (TOR) – 2+0
    3. Jeremy Swayman (BOS) – 24 zákroků, úspěšnost 92,3 % (04:57:45)

Zápas je u konce! Třetí třetina přinesla fantastický hokej, bylo to úplně o něčem jiném, než předchozí dvě třetiny. Nahoru dolů, kvanta šancí. Toronto to ale zvládlo a Nylander přidal druhou branku, čímž rozhodl zápas a vyrovnal sérii na 3:3. Po uplynutí časového limitu se ještě přišlo na to, že puk, který Geekie na konci zápasu vstřelil do branky, vlastně ještě platil jako gól, protože padl 0,1 sekundy před koncem. Takže finální skóre zní 2:1.

59:59
    Boston právě vstřelil branku! Tak nakonec se hosté přece jen prosadili, což ale ukázaly až opakované záběry kamer. Kotouč v poslední setině poslal do branky MORGAN GEEKIE. Slavící hráči Toronta se museli vrátit na střídačku, odcházející Bruins také, a vhodilo se ještě poslední buly. Asistence: Kevin Shattenkirk a James van Riemsdyk.

59:35
    Boston to ještě zkouší s odkrytou brankou, ale vůbec mu to nevychází. Nedokáže se usadit v pásmu, a moc střel nevyslal.
    57:47 William NYLANDER - 2:0

57:47
    Toronto právě vstřelilo branku! WILLIAM NYLANDER skóruje podruhé! Chvíli po úniku Domiho se do samostatného úniku na Swaymana dostal právě také Nylander, který míchal s kotoučem, a nakonec ho bekhendem zasunul do branky. Parádně provedeno a Toronto pravděpodobně už dotáhne zápas do vítězného konce. Asistence: Matthew Knies a Morgan Rielly.

57:10
    Toronto ukouslo další vteřinky, když stáhlo kotouč za svou brankou, tam si ho několikrát přihrálo a pak vyhodilo.

56:47
    Max Domi mohl rozhodnout! Dostal přihrávku do volného prostoru a jel na branku sám. Zvolil ale asi úplně nejhorší možné zakončení a poslal kotouč přímo doprostřed na Swaymana.

56:14
    David Kämpf dnes předvádí fantastickou práci do defenzívy. Nyní opět vybojoval kotouč a vyvezl ho daleko ode branky.

55:44
    Matthew Knies znovu dobře vyvezl kotouč, přitom si obhodil jednoho ze soupeřů. Kotouč pak poslala do pravého růžku útočné třetiny.

55:17
    McAvoy se už nyní dostal ke střele a vyzkoušel to. Moc se mu však jeho střelecký pokus nevydařil. Kotouč poslal Wollovi na jednoduchý zákrok, ten pak přerušil hru.

55:01
    A je tu další vyhození na zakázané uvolnění, tentokrát od Domiho. Vypadá to, že Toronto už vsadilo na totální defenzívu, a v posledních pěti minutách bude bránit o sto šest.

54:39
    Cale Järnkrok znovu vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Toronto si tyto situace musí pohlídat, nyní už má na ledě svou lajnu opravdu dlouho.

54:22
    Pastrňák v poledních minutách už naskakuje s Geekiem a Marchandem. Ti nyní zabojují v útočném pásmu, kde se vhazuje proto, že se Toronto dopustilo icingu.

53:45
    Matthew Knies si obhodil soupeře a zavezl puk do pásma, ale Boston ho rychle získal zpět a přenesl hru do útočné třetiny.

53:23
    Marner držel kotouč v útočném pásmu na hokejce snad 30 sekund, ale nedokázal vymyslet jednou kloudnou přihrávku, a už vůbec ne střelu.

52:38
    Opět parádně zahrála čtvrtá lajna Toronta, kterou domácí nasazují proti elitní lajně Bostonu. Kämpf vyvezl puk, a následně ho Maple Leafs zdržovali v útočné třetině.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 40. W. Nylander (Liljegren, Rielly), 58. W. Nylander (Knies, Rielly) – 60. Geekie (Shattenkirk, J. van Riemsdyk)

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Ljubuškin, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Marner (A), Domi, Bertuzzi – W. Nylander, Tavares (C), Knies – Järnkrok, Holmberg, N. Robertson – Gregor, Kämpf, Dewar.
    Tréner: Sheldon Keefe

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Geekie, Coyle, Marchand (C) – Brazeau, Frederic, J. van Riemsdyk – Maroon, J. Boqvist, Beecher.
    Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: D. O'Rourke, Ch. Rooney – R. Daisy, D. Berg