Giovanni Fonio
Giovanni Fonio (LL)
1
6 1 4
cz Piatok 10.05.2024, 14:49 • Centrální kurt, Štvanice, Praha (CZE) • Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka) • Osemfinále

Jiří Veselý (295.) postoupil poprvé od dubna 2022 do semifinále na okruhu ATP Challenger Tour! Na domácím turnaji na pražské Štvanici si zajistil tento úspěch v pátečním utkání s Italem Giovannim Foniem (304.), kterého porazil 2:6, 6:1, 6:4. Zatímco v prvním setu byl jasně lepším hráčem Fonio, ve druhém dějství se role obrátily a kurtu dominoval český tenista. Tomu se povedl vstup i do rozhodující sady, když soupeři prorazil podání hned v prvním gemu. V průběhu třetího setu čelil Veselý dohromady pěti brejkbolům, o výhodu brejku se ale připravit nenechal a po hodině a 59 minutách zápas dopodával. (16:52:44)

Konec zápasu
    2:1; 6:4 - Jiří Veselý

6:4
    Jiří Veselý byl na síti a čelil náporu Fonia. Až třetím volejem se mu povedlo Itala obehrát a může slavit postup do semifinále!

A-40
    Teď přichází onen mečbol! Fonio returnuje po servisu na střed do autu!

40-40
    Brejkbol soupeře však odvrací! Vítězný bekhend podél levé lajny.

30-40
    Místo mečbolu je tu brejkbol! Veselý v dlouhé výměně od základních čar chtěl zkrátit hru, technický bekhend se mu ale vykroutil do levého bočního autu.

30-30
    Servis ven z dvorce. Fonio returnoval vysokým obloukem, čehož Veselý využil k náběhu. Jeho bekhend z první šel ale daleko do autu.

30-15
    Veselý v krátké výměně protáhl forhend k pravému růžku a tentokrát byl přesný.

15-15
    Přímý bod. Fonio returnuje do sítě.

0-15
    Veselý si sice Fonia rozběhal, ale potenciální vítězný úder do levého růžku přestřelil.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

5:4
    Fonio si nakonec podržel podání a Veselý bude muset zápas doservírovat. Return českého tenisty šel za základní čáru.

30-40
    Eso na střed!

30-30
    Krátká přestřelka od základních čar. Fonio si došel v závěru k síti pro vítězný stop-volej.

30-15
    Nabíhaný forhend Fonia šel k levé boční lajně.

30-0
    Fonio zkoušel kraťas, který ale nebyl dobrý. Veselý míček doběhl, odehrál a Ital pak prohoz umístil mimo.

15-0
    Veselý může utkání klidně uzavřít na returnu. První výměna končí nevynucenou chybou Itala.