Kanada – Česko 3:2 (po pr.) | USA – Lotyšsko 2:0 (1.tr) | Nórsko – Švajčiarsko 0:0 (03:00)
1. tretina (15')
USA
2:0 (-:-, -:-, -:-)
Lotyšsko
cz Štvrtok 01.05.2025, 02:00 • Comerica Center, Frisco, USA • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále
     
    14:22
    Nyní navíc rychlý výpad USA. Matthew Lansing se snažil zblízka dotlačit kotouč za čáru, ale ten stihl zalehnout Kufterins! Další reklamní pauza. (02:31:43)
     
    13:56
    Lotyši se snaží, ale proti rychle přistupujícím Američanům nemají moc času na rozehrávku. Nesmějí puky předržovat.
     
    13:08
    Američané teď zahráli jen na zakázané uvolnění.
     
    12:52
    Lotyši se dostali do postavení mimo hru.
     
    12:34
    Puk opustil hrací plochu. To je důvod k reklamní přestávce.
     
    12:05
    Další americká akce skončila sraženou střelou do ochranné sítě.
     
    11:34
    Cullen Potter kličkoval na pravé straně útočného pásma. Tentokrát však o kotouč přišel.
     
    10:31
    Lotyši v přečíslení 2 na 1. Ričards Rutkis tam měl najíždějícího Rolandse Naglise. Zkusil to ale sám z pravého kruhu a nepřekopal Slavicka.
     
    09:20
    Před lotyšskou branku si sjel Richard Gallant. Kufterins vyrazil jeho první zakončení i dorážku!
     
    08:50
    Nyní tu máme reklamní přestávku.
    08:19 Richard GALLANT - 2:0
     
    08:19
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Je tu druhý gól Američanů! Domácí rychle vrátili hru do útočného pásma. Cole McKinney převzal puk u pravého mantinelu, udělal pár kroků a nahrál před branku zcela volnému RICHARDOVI GALLANTOVI. Ten si kotouč stáhl do bekhendové kličky a zároveň do protipohybu přesouvajícího se Kufterinse za levým betonem zasunul za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Cole McKinney a Jack Murtagh.
     
    07:42
    Nyní už diktují hru Američané.
     
    06:50
    Lotyši se snažili odpovědět a drželi se v útočném pásmu. Bylo to ale bez větší šance.
    05:37 Cullen POTTER - 1:0
     
    05:37
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané se ujímají vedení! Nahození Garretta Lindberga z pravé strany branku minulo. Puk se však od zadního mantinelu odrazil příhodně pro CULLENA POTTERA, který zamířil ke vzdálenější tyčce lotyšské svatyně. Asistence: Garrett Lindberg a Asher Barnett.
     
    04:28
    V útočném pásmu si snažil vylepšit pozici Kārlis Flugins. Americký hráč mu puk vypíchl.
     
    03:22
    Teddy Mutryn se rozjel na levém křídle a prověřil brankáře Ivanse Kufterinse. Ten vyrazil jeho ránu.
     
    03:06
    Lotyši nechtějí jen čekat a bránit. Vědí, že to by byla cesta do pekel.
     
    02:02
    Alberts Šmits se dobře posunul s pukem dopředu podél levého mantinelu. Poté zkusil střelu na bližší tyčku, kterou vyrazil Joseph Slavick.
     
    01:38
    William Horcoff měl napřaženo na modré čáře, ale jeho střela byla zablokována. Poté se domácí vystavili do ofsajdu.
     
    00:52
    Roberts Naudins pospíchal za pukem až k americké brance. Tam se o něho ale postarali obránci Spojených států.
     
    00:10
    Na to, že hraje domácí tým, je aréna jen málo zaplněná. Dokonce jsou slyšet fanoušci Lotyšska.
     
    00:01
    Utkání právě začalo.
     
    Aktéři zápasu už nastoupili na led. Za malou chvíli se začne.
     
    Úvodní sestavy:

    USA: Slavick (Quinlan) – Barnett (C), Fiddler, Schock, Trethewey, Bracco, Lindberg (A), Kuehne – Gallant (A), McKinney, Murtagh – Berchild, Mooney, Kvasnicka – Horcoff, Potter, Moore – T. Mutryn, Lansing, Kevan – C. Mutryn.
    Trenér: Greg Moore

    Lotyšsko: Kufterins (Capars) – Naglis, Šmits, Sārts (A), Glāznieks, Laugalis, Auziņš, Meikšāns – Serkins (C), Murnieks (A), Flugins – Utnāns, Polis, Naudins – Reidzāns, Klaucāns, Gasuns – Avotiņš, Rutkis, Spīgulis – Saperins.
    Trenér: Oļegs Sorokins

    Rozhodčí: Doiron (CAN), Žák (SVK) – Sostumoen (NOR), Thuma (CZE).
     
    USA:
    USA je s 11 tituly nejúspěšnější zemí historie MS do 18 let. Po loňské prohře ve finále chtějí doma v Texasu přidat další. Ve skupině byli Američané suverénní. Na úvod sice měli proti Česku těžký start, když během třetí třetiny prohrávali 1:2, nakonec však skóre otočili na 4:2. Pak už přehráli 10:0 Švýcarsko, 6:3 Švédsko a 5:3 Německo. Nejproduktivnějším hráčem ve skupinové fázi byl s 8 body (1+7) L.J. Mooney. Bilancí 4+2 disponuje Mikey Berchild. Čtyři góly zaznamenal také Richard Gallant. Tři duely odchytal Patrick Quinlan, ten zbývající se Švýcarskem Joseph Slavick.
     
    Lotyšsko:
    Hokejisté Lotyšska postoupili do čtvrtfinále jako čtvrtý tým skupiny A. Klíčový byl z jejich pohledu hned úvodní zápas s Nory, které zdolali 2:1 po nájezdech. Pak už sbírali porážky s favority. 1:7 s Kanadou, 2:10 s Finskem a 0:5 se Slováky. Týmovou produktivitu na turnaji vede Martins Klaucāns ze zámořské juniorky NAHL, jemuž k tomu stačí dva vstřelené góly. Dva body (1+1) zaznamenali i Reinis Auzins a Daniels Serkins. V brance zasáhl do čtyř duelů Ivans Kufterins, který má průměr obdržených branek 4,48 a úspěšnost 83,6 %. Ve dvou duelech se dostal na led i Regnārs Capars. Proti Kanadě střídal kolegu, s Fini byl naopak stažen po šesti obdržených brankách.

    Trenérem týmu je dlouholetý lotyšský reprezentant Oļegs Sorokins. Jeho asistenty jsou Maksims Širokovs s Herbertsem Vasiļjevsem. Také hokejisté, které můžeme znát i z dospělého MS. Vasiļjevs byl na několika šampionátech dokonce kapitánem Lotyšska.
     
    Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Čtvrtfinálový program světového šampionátu do 18 let zakončí souboj domácího USA s Lotyšskem. Pořadatelská reprezentace byla ve skupině suverénní a je velkým favoritem. Lotyši zkusí být alespoň důstojným soupeřem.
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
     
     

    Martin Augustin

    Góly a asistencie: 6. Potter (Lindberg, Barnett), 9. Gallant (McKinney, Murtagh)


    USA: Slavick (Quinlan) – Barnett (C), Fiddler, Schock, Trethewey, Bracco, Lindberg (A), Kuehne – Gallant (A), McKinney, Murtagh – Berchild, Mooney, Kvasnicka – Horcoff, Potter, Moore – T. Mutryn, Lansing, Kevan – C. Mutryn.
    Tréner: Greg Moore

    Lotyšsko: Kufterins (Capars) – Naglis, Šmits, Sārts (A), Glāznieks, Laugalis, Auziņš, Meikšāns – Serkins (C), Murnieks (A), Flugins – Utnāns, Polis, Naudins – Reidzāns, Klaucāns, Gasuns – Avotiņš, Rutkis, Spīgulis – Saperins.
    Tréner: Oļegs Sorokins

    Rozhodca: Doiron (CAN), Žák (SVK) – Sostumoen (NOR), Thuma (CZE)