koniec udalosti
Poslední denní program na letošním mistrovství Evropy, který se protáhl na šest hodin, je za námi. Desetibojaři absolvovali další tři disciplíny a po selhání Sandera Skotheima ve skoku o tyči se najednou v boji o zlatou medaili v tuto chvíli vůbec nevyskytuje. Žhavým aspirantem na nejcennější kov je po osmi disciplínách Johannes Erm, víc ale napoví oštěp. V tuto chvíli je šest desetibojařů, kteří mohou reálně bojovat o umístění na medailových pozicích. Vilém Stráský je dvanáctý a dál útočí na svůj osobní rekord, který má na 8016 bodech.

Z kvalifikace v hodu oštěpem se do finále probojoval Jakub Vadlejch, ostatní Češi neuspěli. A českým kvartetům se nedařilo ani ve štafetách, z nichž žádné družstvo neprošlo skrz rozběhy.

To Slovenka Gabriela Gajanová vybojovala na osmistovce postup do finále!
koniec udalosti
Středa je posledním dnem letošního mistrovství Evropy v atletice a nabídne už pouze večerní program plný samých finálových závodů. Těch bude celkem 10, včetně všech atraktivních štafet, české fanoušky ale bude zajímat především oštěp mužů s největší hvězdou současné české atletiky Jakubem Vadlejchem, Slováci budou upínat zrak k osmistovce žen s Gabrielou Gajanovou. České zastoupení a to hned dvojnásobné, nabízí i finále tyčkařů, takže se na závěrečný tříhodinový program se startem po osmé hodině nezapomeňte podívat, ideálně naším prostřednictvím.