Ukrajina – Čína 9:0 (kon.) | Španielsko – Estónsko 3:4 (po pr.) | Litva – Holandsko 3:2 (kon.)
Ukrajina
9:0 (4:0, 2:0, 3:0)
Čína
cz Utorok 30.04.2024, 11:30 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B • 3. kolo

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase příště u dalších přenosů. Na počtenou. (13:58:32)

Střely na branku: 50:7

Ukrajina nakonec dokráčela k jasnému vítězství 9:0, když v poslední třetině ještě třikrát skórovala, když se ve 43. minutě podruhé v utkání trefil Lyalka, v 52. minutě se prosadil Denyskin a skóre zápasu uzavřel v 58. minutě druhou trefou v utkání kapitán Merežko. Ukrajinci tak naplnili roli favorita a kromě toho, že stále neprohráli, tak také stále neinkasovali. Uvidíme, jak se jim bude dařit v dalších zápasech. Čína naopak poprvé na turnaji narazila a prohrála, ale nutno konstatovat, že Ukrajina hrála celý zápas lépe a v utkání jasně dominovala. Její vítězství je tedy zasloužené.

Zazní ukrajinská hymna.

Nejlepší hráči zápasu: Čang Ce-sen (CHN), Pylyp Pangelov-Juldašev (UKR)

59:05

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    57:46 MEREŽKO - 9:0

57:46
    Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina ještě navyšuje skóre. Po střele Zacharova puk vyplaval na levé straně u kapitána IGORA MEREŽKA, který pak z mírného úhlu poslal puk nad beton čínského brankáře. Asistence: Viktor Zacharov.

55:26
    Puk skončil pod lapačkou Čchena a hra je přerušena. Vhazuje se před jeho brankou.

54:34
    Tracht pálil tvrdě z levého kruhu, ale bránu minul.

54:01
    Sü Lang – 2 min., podrážení.

53:27
    Střelu Lyalky lapil Čchen do své lapačky a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

52:24
    Do hry se dostal také sedmý bek Tolstuško, jehož rána z mezikruží minula bránu.

Mateo

Góly a asistencie: 3. Merežko (Vorona, Fadjejev), 10. Peresunko (Dachnovsky, Pangelov-Juldašev), 12. Pangelov-Juldašev (Dachnovsky, Fadjejev), 14. Vorona (Merežko, Mazur), 24. Lyalka (Sysak), 38. Peresunko (Mazur, Merežko), 43. Lyalka (Kryvošapkin, Pangelov-Juldašev), 52. Denyskin (Sysak, Fadjejev), 58. Merežko (Zacharov)

Ukrajina: Zacharčenko (Dyačenko) – Sysak, Merežko (C), Pangelov-Juldašev (A), Dachnovsky, Andrejkov, Ratušny, Tolstuško – Tracht, Mazur, Peresunko – Kryvošapkin, Zacahrov, Lyalka (A) – Deniskin, Fadjejev, Vorona – Borodaj, Sadovikov, Morozov – Janiševsky
    Tréner: Dmytro Chrystych

Čína: Čchen Š. (Sun) – Čang Ť (A)., Čang P., Čchen C. (C), Jen, Cung, Wang, Li, Sü – Chou, Wang Ť (A)., Čeng – Cuo, Čang C., Kuo – Čang J., Jen Ť., Kuo S. – Li Č., Chu, Li M.
    Tréner: Spiros Anastasiadis

Rozhodca: Hansen (NOR), Piragič (CRO) – Muzsik (HUN), Ozolinš (LAT)