Švajčiarsko – Nórsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Nemecko sk 4:6 (kon.) | Česko – Fínsko 1:0 (2:0 po s.n.)
Švédsko – USA 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Česko
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Fínsko
Piatok 10.05.2024, 20:20Majstrovstvá sveta • Skupina A

Kapitán Roman Červenka premenil rozhodujúci samostatný nájazd a Česko tak nad Fínskom vyhráva pomerom 1:0 po nájazdoch.
    Nakoniec tak aj vďaka svojej aktivite počas celého zápasu domáci tím získava bonusový druhý bod a v tabuľke A skupiny sa posúva na druhé miesto. (22:58:50)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
    Autorom víťazného gólu je ROMAN ČERVENKA.

Samostatné nájazdy začínajú.

Obaja brankári si dokázali počas 65 minút udržať čisté konto a o osude zápasu tak budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:50
    V nebezpečnej šanci bol aj David Kämpf, no zoči-voči Saterimu neuspel.

63:30
    Lukáš Dostál predviedol zákrok proti nepríjemnej strele.

62:40
    David Tomášek sa dokázal uvoľniť medzi kruhmi. Sateri ale pokryl aj tento puk.

61:50
    Česi kombinujú v útočnej tretine, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť príležitosť na strelu.