Carolina – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Dallas – Colorado 5:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:3
New York Rangers
cz Piatok 10.05.2024, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL • Semifinále V. konferencie

2. Artěmij Panarin (NYR) 1+1
    3. Andrej Svečnikov (CAR) 1+1 (04:23:19)

Statistiky
    Střely na bránu: 47 – 25 | Přesilová hra: 0/5 – 0/4 | Trestné minuty: 14 – 16

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli i třetí duel této série o jediný gól a z toho podruhé až v prodloužení. Byť tedy Canes herně nezaostávají, prohrávají už 0:3 na zápasy a jsou na pokraji vyřazení.

Po první části domácí vedli trefou Jakea Guentzela, který tečoval nahození Orlova. Ve druhé třetině však Canes několikrát chybovali při vlastních přesilovkách a za to je potrestal Chris Kreider. Ve třetí dvacetiminutovce strhl vedení na stranu hostí Alexis Lafrenière, Carolina však dokázala při hře bez brankáře vyrovnat. Z mezikruží se prosadil dorážející Andrej Svečnikov. Rozhodnutí přišlo hned na začátku prodloužení. Trocheckovu bekhendovou nabídku tečoval Artěmij Panarin, který tak trefil pro Newyorčany třetí vítězství v sérii.

61:42 Artěmij PANARIN - 2:3

61:42
    Rangers právě vstřelili branku!
    Prodloužení netrvalo dlouho! Konkrétně minutu a 42 sekund. Alexis Lafrenière nahodil puk po mantinelu do pásma. Na pravé straně se k němu dostal Vincent Trocheck, který ho bekhendem nahodil na branku. Před ní dokázal kotouč šikovně tečovat ARTĚMIJ PANARIN a hrací předmět prošel Kočetkovovi pod vyrážečkou a propadl až za brankovou čáru. Asistence: Vincent Trocheck.

61:21
    Dobrá akce domácích. Střelu Jacka Druryho zastavil Šesťorkin.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 4:08.

Statistika
    Střely na bránu: 46 – 25 | Přesilová hra: 0/5 – 0/4 | Trestné minuty: 14 – 16

Zápas skončil po řádné hrací době remízou 2:2 a tak se bude prodlužovat! S domácími už to nevypadalo dobře. Ve 47. minutě se totiž prosadil Alexis Lafrenière a to už vážně zavánělo jejich třetí prohrou v sérii. Skóre navíc mohl navýšit Filip Chytil, jehož drzý průnik utnul až brankář Kočetkov. Canes však ještě zabojovali a v čase 58:24 srovnal při hře bez gólmana Andrej Svečnikov. Podruhé v sérii tak bude rozhodovat prodloužení.

60:00

59:25
    Chris Kreider se natlačil před Kočetkova. Ten ale vystrčil hokejku a puk mu vypíchl! Důležitý zákrok gólmana Canes!

59:01
    Je tu poslední minuta a domácí jsou při chuti!
    58:24 Andrej SVEČNIKOV - 2:2

58:24
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácím se to podařilo! Je srovnáno! Od modré čáry vypálil Brady Skjei. Tečovat se snažil Sebastian Aho, který u toho zlomil hůl o levý beton Šestorkina. Kotouč se však odrazil mezi kruhy k ANDREJOVI SVEČNIKOVOVI a ten ho napálil k pravé tyčce z pohledu gólmana Rangers – 2:2. Asistence: Sebastian Aho a Brady Skjei.

58:01
    Závěrečné dvě minuty třetí třetiny...

57:36
    Domácí už hrají s prázdnou brankou!

56:52
    Jevgenij Kuzněcov zkusil překvapit Šesťorkina ranou z úhlu. Mířil nahoru, ovšem gólman Rangers neodkryl prostor pod svou horní tyčkou.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 11. Guentzel (Orlov, Svečnikov), 59. Svečnikov (S. Aho II, Skjei) – 29. Kreider (Zibanejad), 47. Lafrenière (Panarin, Trocheck), 62. Panarin (Trocheck)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Andersen) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Drury, Martinook – Jarvis, J. Staal (C), Teräväinen – Noesen, Je. Kuzněcov, Kotkaniemi.
    Tréner: Rod Brind'Amour

New York Rangers: Šestorkin (Quick) – Fox (A), R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Wennberg, Chytil – Vesey, Goodrow, Cuylle.
    Tréner: Peter Laviolette

Rozhodca: Rooney, Skilliter – Tobias, MacPherson

Diváci: 18 959