1:2
1:6
6:3
3:6
Jakub Menšík se po měsíční pauze způsobené zraněním ruku vrátil na okruh porážkou, na travnatém turnaji v nizozemském 's-Hertogenboschi nestačil v prvním kole na domácího Gijse Brouwera výsledkem 1:6, 6:3 a 3:6.

Úvod vypadal nadějně, český tenista si na returnu vypracoval brejkboly, ale neuspěl a od té doby dominoval soupeř, který v úvodním dějství povolil Čechovi jedinou hru. Druhá sada už vyšla prostějovskému rodákovi o poznání lépe, brejk získal hned ve druhém gemu a o tuto výhodu se připravit nenechal. Skvěle začal Menšík i třetí set, když hned prolomil soupeřův servis, bohužel brejk hlavně kvůli třem dvojchybám nepotvrdil, vzápětí si prohrál další ghem při podání a do zápasu se již nevrátil, Brouwer si výhodu brejku vzít nenechal a i poslední gem za stavu 5:3 odservíroval bez výraznějších problémů.

V osmifinále se Gijs Brouwer utká s vítězem zápasu Stefano Napolitano – Adrian Mannarino.
2:1
6:3
6:73
7:5
Po titulu z pražského challengeru vypadává Jiří Veselý potřetí v řadě hned v úvodním kole. V Bratislavě mu los přisoudil nejvýše nasazeného Pedra Cachína, s nímž odehrál vyrovnanou partii se smolným koncem.
Veselému se nedařilo na podání, kupil dvojchyby a jednou z nich odevzdal podání, zatímco sám si v první sadě nevybojoval žádný brejkbol a ztratil ji 3:6. V dalším průběhu měl sice k dispozici pět brejkových příležitostí, ale neproměnil žádnou stejně jako Cachín, který na tom byl v tomto směru ještě lépe. Argentinec těžil hlavně ze servisu, nastřílel celkem 23 es, ale tie-break druhé sady nezvládnul.
V rozhodujícím dějství opět oba hráči několikrát zvládli těžké situace při brejkbolech a drželi si podání až do posledního gemu, kdy přálo štěstí více jihoamerickému hráči.
0:2
4:6
0:6
Martin Kližan dal v prvním kole challengeru v rodné Bratislavě jasně najevo, že si divokou kartu rozhodně zasloužil, českého soupeře Dalibora Svrčinu vystřílel z kurtu výsledkem 6:4 a 6:0.

První brejk zápasu získal zkušený slovenský tenista v osmém gemu, avšak set nedopodával. Nemusel nicméně dlouho smutnit, protože následně uspěl na returnu podruhé v řadě a úvodní dějství tak nakonec přeci jen získal. Druhá sada už byla jednoznačnou záležitostí Martina Kližana, jenž dominoval ve všech aspektech a Svrčinu vyprovodil z turnaje kanárem.

V osmifinále se Martin Kližan utká s vítězem zápasu Sebastian Gima – Jozef Kovalík.